Стальные конструкции

Челик-строительно-ARMET

Стальные конструкции

Çeliğin gerilmelere karşı olan yüksek dayanımı nedeniyle, mesnet açıklığı fazla olan binaların çatıları, çelikten yapılır. Çelik, demir cevherinin yüksek fırınlarda kok kömürü yakılarak ergitilmesiyle oluşturulan ham demirin, özel fırınlarda tekrar ergitip, içerisine çeşitli katkıların da yapılmasıyla elde edilir. Çeliğin sertliğini ve yüksek dayanımını, içerisindeki karbon verir. Çelikteki karbon oranı, %0,3-1,7 arasında değişir. Ayrıca çelik içerisinde, çeşitli oranlarda mangan,fosfor, kükürt gibi elemanlar da bulunmaktadır.

Yapının çatısında ve kolon, kiriş gibi taşıyıcı elemanlarında, çekmeye karşı dayanımı 2400 kgf/cm olan ST37 ve 3600 kgf/cm olan ST52 çelikleri kullanılmaktadır. ST52 çeliğinin dayanımı, ST37’ye göre %50 daha fazla olduğundan, daha fazla dayanım ve estetik gerektiren yerlerde kullanılır. Ayrıca, ST52 çeliğinin dayanım özelliğine sahip, fakat kaynak yapmaya daha uygun olan HSB50 çeliği de imal edilmektedir.

Çatının ileride tekrar sökülebileceği ya da elemanlarının diğer araçlarla birleştirilmesinin uygun ve ucuz olmadığı durumlarda blon kullanılır. Üç tarafı dişli, gövdesi silindirik ve baş kısmı da düzgün altıgen şeklindedir. Önceden, matkapla açılan yuvasına sokulur, önüne bir rondela konur ve somunu da takılarak sıkılır. Genellikle 4D ve 5D çeliklerden imal edilen blonların boyutları, sistem içerisindeki gerilmelere göre yapılan hesaplamalarla bulunur.

Обычно промышленные здания, здание завода предпочитали прочные и легкие стальные кровельные системы, которые будут развернуты в то же время, как структура также используются в сборных конструкциях. Вы можете найти эту страницу имеет стальной крыши системы стали крыши и другие приложения компании, работающие в этой области.

Стальные рамные конструкции делятся на две структуры, как тяжелой стали и легкой стальной конструкции. Kreynl большепролетных фабричных зданий и тяжелых стальных конструкций, мы можем привести примеры сборных конструкций в легких стальных конструкций мастерских и складских сооружений.

Стальной каркас здания, в основном стальные здания завода, стальные конструкции, авиационные ангары, спортивные сооружения, ангары металлические конструкции, стальные мастерские, магазины, как стальной конструкции.

Монтаж стальных конструкций быстро, она может быть легко собрана и разобрана несколько раз и долговечны. 100% подлежит вторичной переработке стали и плавал этот процесс много раз, не теряют функции не наносит вреда окружающей среде.

галерея